Sıfır Atık Videoları


Su Varlıkları ve Atıklar

Biliyor musunuz, çevreye atılan atıklar sel, rüzgâr ve akarsu yoluyla denizlere ve okyanuslara ulaşıyor.

İklim Değişikliği ve Sıfır Atık

İklim değişikliği nedir? Peki, iklimler değişirken neler olur? İklim değişikliğinin hızını durdurmak için hepimiz bir şeyler yapabiliriz.

30 Günde Sıfır Atık

Bir ayda atıklarımızı azaltmak için neler yapabiliriz? Her gün için bir önerimiz var.

Bir Tişörtün Yaşam Hikayesi

Artık giymediğiniz tişörtlerinizin şuan nerede olduğunu hiç düşündünüz mü? Gelin bir tişörtünüzün dolabınıza gelene kadar neler yaşadığına birlikte bakalım.

5D İle Atıksız Alışveriş

Biliyor musunuz, en çok alışveriş yaparken atık çıkarıyoruz. Hem satın aldıklarımıza dikkat ederek hem de alışveriş sırasındaki bu önerilerle atıklarımızı azaltabiliriz.

5D İle Bir Doğum Günü Kutlaması

Atıksız bir doğum günü partisi hazırlamak için, “Sıfır Atık için 5D” basamaklarını birlikte hatırlayalım. Sizce başka neler yapabiliriz?

Dönüştür, Doğa Kazansın!

Çöpe en son ne attınız? Her gün farkında olmadan çıkardığımız atıklar ne çok değil mi?

5D İle Atıksız Sınıflar

Atıksız bir sınıf nasıl olur? “Sıfır Atık için 5D” basamaklarına dikkat ederek sınıflarınız için önerilerimiz var. Sizce başka neler yapabiliriz?

Plastikler Her Yerde

Artık her yerde plastiklerle karşılaşıyoruz. Plastiklerin görmediğimiz büyük çoğunluğu ise doğada, canlıların yaşam alanlarını tehdit ediyor. Peki, bu plastikler buralara nasıl geliyor?

5D ile Sıfır Atık

Bugün çöpe attığınız şeyleri hatırlıyor musunuz? Peki ya dün? Gün geçtikçe atık miktarımız artıyor. Çöpe atarak onlardan kurtulduğumuzu sanıyoruz ama çok uzun yıllar hepsi Dünyamızda kalmaya devam ediyor.

Sıfır Atık

Farkına varmadan bir günde ne kadar atık çıkarıyor ne kadar tüketiyoruz hiç düşündünüz mü? Gelin birlikte düşünelim.

Sıfır Atık 5D Basamakları

5D basamaklarını hızlıca hatırlayalım! Düşün ve Gerekli Değilse Tüketme, Daha Az Tüket, Değerlendir ve Yeniden Kullan, Değiştir ve Dönüştür

ADRES

TEMA Vakfı Halaskargazi Mah. Halaskargazi Cad.
No:22 Kat:5-6-7-8 Pk:34371
Şişli / İstanbul

© 2024 TEMA
Bu portal, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile Tetra Pak Türkiye’nin desteklediği Sıfır Atık Projesi kapsamında TEMA Vakfı tarafından hazırlanmıştır.
TEMA Vakfı Sıfır Atık Eğitim Portalı'ndaki tüm içerik TEMA Vakfı tarafından oluşturulmuş olup tüm hakları TEMA Vakfı'na aittir. Kopyalanamaz, çoğaltılamaz, içerikten bölümler hak sahibinin izni olmaksızın kullanılamaz.